Що таке віммельбух?

Що таке віммельбух?

Що таке віммельбух?
Wimmelbuch - в перекладі з німецької wimmeln - роїтися, Вuch - книга.
Якщо точніше, то віммельбух – це книжка-картинка, або інакшими словами книжка- розглядалка.

Засновником жанру віммельбухів у Німечинні став художник Алі Мітгуш (Ali Mitgutsch, 1935 ). Він придумав свої книги та ілюстрації до них у навколосвітній подорожі близько сорока років тому назад, а вони і досі популярні у всьому світі. На невеликому просторі у художника вміщується безліч персонажів та відбувається безліч подій.

Зазвичай книги жанру віммельбух великого формату, мають досить мало тексту, або, взагалі, текст відсутній. Велика кількість деталей, персонажів на сторінках книги тренує пам'ять і увагу дитини.

В таких книгах безліч історій, але придумати їх потрібно самим.

Іноді в книжках є завдання, які потрібно виконати, наприклад, знайти персонажа чи предмет, чи певну кількість однакових предметів.

Книжки-розглядалки призначені для сімейного "читання", адже так не тільки веселіше, а ще й корисно для розвитку мовлення та спостережливості.

Деталі ілюстрацій і персонажі повторюються на кожній сторінці, але міняються обставини або місце дії. Часто віммельбухи виходять серіями.

Для багатьох віммельбухів, фактично не важливо, якою мовою вони видані, але я хотіла б приділити увагу книжкам-розглядалкам виданим в Україні.

"Карти"
Видавництво: ВСЛ
Автор: Александра й Даніель Мізелінські
Ілюстрації: Александра й Даніель Мізелінські
формат: 370x275 мм
ISBN:978-617-679-063-1
Вік:6-100
К-ть сторінок: 108

Світовий бестселер польських ілюстраторів Александра й Даніель Мізелінські "Карти" , що вийшов друком у ВСЛ у 2014 році теж відноситься до віммельбухів. І це не дивно, тому що книжку можна роздивлятись безкінечно.
Від інших книг цього жанру, книга відрізняється своїм об'ємом - 108 сторінок!!!
Книга рекомендована для дітей від 6 років.

"Рік у лісі"
Видавництво: ВСЛ
Автор: Дзюбак Емілія
Ілюстрації: Дзюбак Емілія
формат: 370x275 мм
ISBN: 978-617-679-278-9
Вік: 3-7
К-ть сторінок: 28

Новинка ВСЛ " Рік у лісі" теж віммельбух – 12 розворотів з лісовими пейзажами польської художниці Дзюбак Емілії.
На сторінках книги дванадцять деталізованих картин про дванадцять місяців року. Мешканці лісу зайняті своїми звичними справами, вони вирощують потомство, шукають їжу, готуються до зими. Що цікаво, у книзі намальовані і мешканці грунту. Книжка для дітей 3-7 років.

Також ВСЛ готують до друку віммельбухи Мізелінськіх "Під землею", "Під водою".

"Зоопарк. Віммельбух"

Видавництво: Artbooks
Автор: Каролін Гьортлер
Ілюстрації: Каролін Гьортлер
формат: 25,6х33,5
ISBN: 978-617-7395-02-9
Вік:6-100
К-ть сторінок: 12

Віммельбух "ЗООПАРК" видавництва Artbooks вийшов друком у 2016 році. Це перевидання німецької книги художниці Каролін Гертлер. Книга в розпочинає серію книжок-розглядалок.
Класична книжка-розглядаляка, в ній безліч персонажів, дрібних деталей, великий формат та майже повна відсутність тексту. На сторінках книги побачимо жителів і відвідувачів зоопарку у різні пори року та дня і ночі. Для дітей до 4 років, хоча я думаю, що старшим дітям теж було би цікаво.
Вартість книги досить висока - 250 грн.

"Великий АВТО Віммельбух"
Видавництво: Artbooks
Автор: Стефан Зайдлер
Ілюстрації: Стефан Зайдлер
формат: 25,6х33,5
ISBN: 978-617-7395-00-2
Вік: 4-100
К-ть сторінок:12

Класичний віммельбух, новинка 2016 року. Книжка намальована німецьким художником Стефаном Зайдлером. Чудова книжка-розглядалка особливо сподобається хлопчикам. Найрізноманітніші авто у різних ситауціях, на гоночних трасах, у місті, за містом, на заправці чи будівництві. Рекомендується для дітей від 4 років.

"Що чує Кошеня? Велика книга звуків."

Видавництво: Artbooks
Автор: Лізелот Верштеег
Ілюстрації: Лізелот Верштеег
формат: 26х34
ISBN: 978-617-7395-04-0
Вік: 3+
К-ть сторінок:14

Велика книга звуків - новинка 2016 року видавництва Artbooks. Це книжка-розглядалка для найменьших, думаю що дітям від 1 року вже може бути цікаво разом з батьками роздивлятись книгу. Що чує Кошеня на вулиці, на фермі? у парку чи зоопарку? На кожному розвороті є завдання, знайти певну кількість різних предметів від 1 до 10. А на кожній сторінці є маленький блакитний жук, якого ще спробуй знайди.

" Пампушок і Огірочок День народження бабусі"

Видавництво: Пелікан
Автор: Крістіан і Фабіан Джереміс
Ілюстрації:
формат: 35,5х27,5
ISBN: 978-617-690-080-1
Вік: 3-6
К-ть сторінок: 32

У книжці-розглядалці " Пампушок і Огірочок. День народження бабусі" досить мало тексту, проте дуже чудові та яскраві ілюстрації. Головні персонажі - родина пінгвінів та крокодильчик Огірочок. Бабусі виповнюється 90 років, на святкування цієї події зібралась ціла родина. Не дивно, що в такій метушні бабуся не може знайти своє святкове вбрання. ЇЇ онук Пампушок та його друг Огірочок допомогають бабусі знайти одяг. На кожній сторінці є завдання для дітей - знайти той, чи інший предмет одягу.

"Відшукай і полічи
Видавництво: Країна Мрій
Переклад : В. Наливана
формат: 20х26
ISBN: 978-617-538-288-2
Вік: 3-6
К-ть сторінок: 256

Книга "Відшукай і полічі" розділена на 8 розділів, в кожному 16 розворотів з малюнками на відповідну тему.
- монстри
- чарівники
- країна фей
- пірати
- морський світ
- жуки
- на фермі
- у місті

Ще раніше, у 2007 році видавництво "Країна мрій" видавали подібні книжки-шукалки: "ВІдшукай і порахуй" та "Відшукай і порахуй. Новорічне видання".

Також до віммельбухів можна віднести бюджетну серію книг видавництва "Елвік ". Книжки невеликі, на 24 сторінки, в м'якій обкладинці, розміром 21 х 29,5 см. Книги видані двома мовами, українською та російською.

В серію "Історії в малюнках" увійшли книги:

  • В аеропорту.
  • На будівництві.
  • На залізничному вокзалі.
  • Прогулянка містом.
  • День у зоопарку.
  • На футбольному стадіоні.
  • На фермі.

Всі ці книги-розглядалки, що видані українськими видавництвами - перевидання віммельбухів іноземних видавництв.

Але є і приємна новина, видавництвом "Киев" у 2015 році видані українські віммельбухи - "Подорож Україною" та "Зимова подорож Україною". Автор проекту - Ноа Кременчуцька, ілюстратор - Надія Дойчева-Бут. На мою думку, цим книгам, слід присвятити окремий відгук.

Рік видання: 
2015-2016