"Мія дорослішає . Що варто знати про дозрівання". Моніка Пейткс

"Мія дорослішає  . Що варто знати про дозрівання". Моніка Пейткс

Я - мама двох дівчаток, що підростають. Поліні вже 11, а Марії скоро буде 9 років. За освітою я лікарка, тому мені не важко говорити відверто з дітьми про багато речей, зокрема про те, що стосується анатомії чи фізіології.

Разом з тим я дуже зраділа, що книги про дорослішання з'явились на поличках книгарень.

Ось в моїх руках книга педіатра-ендокринолога Моніки Пейткс "Мія дорослішає . Що варто знати про дозрівання" видавництва Урбіно.

Книга гарно ілюстрована, інформація подана доступно і цікаво.

Розповідь від імені дівчинки Мії, якій на початку книги 9,5 років. Мія дорослішає і мама відвела її до лікаря. Лікарка відповідає на Міїні запитання і пояснює, що з нею відбувається, як потрібно харчуватись, про здоровий сон, по депіляцію та про те, коли почнуться місячні.

Мія з мамою разом обирають білизну, дезодорант чи новий одяг, мама розказує донці які бувають прокладки чи тампони, як позбутись некрасивого зайвого волосся. Мія відвідує лікаря кожні півроку.

На уроках в школі теж розказують про зміни, які відбуваються в організмі дівчат при дозріванні та необхідну гігієну.
І на останок 10 правил від Мії, щоб розвиватись правильно.

Багатьом дорослим мого віку батьки не розказували про всі ці прості, але важливі речі. Окрім того і зараз не прийнято відвідувати лікаря з профілактичною чи освітньою метою. А у школі така інформація подається вже запізно, коли я вчилась, то це було у 9 класі та декілька уроків у 10-11 класах. Тоді як в книжці про Мію це розказують у 6 класі!

Дітям важливо знати, що те, що з ними відбувається нормально і це відбувається з усіма.

Мої діти її одразу прочитали цю книгу і задають безліч запитань. Наприклад, чи є у дорослих менструація? а навіщо видаляти волосся? в тебе ще можуть бути діти? якого розміру в тебе ліфчик? я теж хочу такий топ, коли ти мені купиш?

Книга рекомендована для дівчаток від 8 років і саме тоді я раджу її купувати. Ціна дуже доступна.

Подібна книга є і для хлопчиків "Бруно дорослішає. Що треба знати про дозрівання".

За віком: 
Рік видання: 
2019
ISBN: 
978-966-2647-59-4
Переклад: 
Світлана Івченко
Кількість сторінок: 
40
Ілюстрації: 
Крістіна Лосантос