Крамничка тітоньки Мальви. Сашко Дерманський.

Крамничка тітоньки Мальви. Сашко Дерманський.

Як?! Ви ніколи не бачили фургончика тітоньки Мальви?! Зроду не куштували її смаколиків?! Жодного тістечка?! Жодної шоколадочки?! Навіть крихточки якогось з її фантастичних тортів?! Навіть не уявляєте, як пишно виглядає фісташковий крем на тістечку з марципанами?! І ніколи-ніколи не вдихали запаморочливого аромату щойно випеченого зефіру?! Отакої! Та ви ж зовсім не знаєте, яким чудовим може бути Різдво!
Але Різдву, усьому доброму та хорошому у світі загрожує страшна небезпека...

Одна з моїх найбільш улюблених книг про Різдво, я одразу її купила, як тільки побачила.
Гарне повноколірне видання, тверда палітурка, крейдований папір, великий шрифт. Іллюстрацій не багато, але для дітей молодшого шкільного віку достатньо.

Ілюстрації художника Ростислава Попського, яскраві та реалістичні, на цілу сторінку, а обкладинка, взагалі, дуже святкова. Моїм дівчаткам сподобалась ця книжка, особливо головні герої - хлопчик Тишко та собачка Кучугурка.

Сюжет драматичний, події розвиваються дуже швидко, ми кожен раз , коли читаємо цю книгу - затамовуємо подих.

Тишко живе зі своїм дідусем на околиці міста в невеликій затишній хатинці. Тишків дідусь - казкар, він записує свої казки у товсту старовинну книгу, а потім розказує їх на площі їхнього міста для дорослих і дітей. З того Тишко з дідусем і живуть, скромно, але дружно. Щоразу дідусь дає декілька монет Тишкові для його скарбнички - Свинтуса Ненажери, щоб Тишко міг купити собі солодощі на Різдво.

Тишко та інші діти в містечку не уявляли собі свята без солодощів з крамнички-фургончика тітоньки Мальви. Подейкують, що вона справжня чарівниця і в маленькому фургончику навіть є ціла фабрика солодощів. Тітонька Мальва зі своїм фургончиком з'являлась у місті напередодні Різдва.

Знайомство з ще однією героїнею цієї казки - собачкою Кучугуркою відбувається в парку, куди Тишко пішов назбирати хмизу, собачка не хотіла йти від хлопчика і залізла на його санчата. Тишко вмовив дідуся дати прихисток беззахисному цуценяті, і виявилось, що це – дівчинка. Собачку назвали Кучугуркою.

Але не все так добре і затишно було у містечку напередодні Різдва. На дверях парку атракціонів дядечка Каруса висить замок, лялькова крамничка дядечка Лялика - зачинена, ще і дядечко Сяйван не запалив ліхтарі як завжди.

Може і тітонька Мальва зі своїм фургончиком не приїде цього разу напередодні Різдва?!

Тишків дідусь здогадується, що це діло рук власника ломбарду "Закладушка" на Крученій вулиці - пана Крука, подейкували, що він знається з темними силами. Крук скуповлює чужі душі, щоб в світі запанувала пані Мряка, і не було радості, веселощів, сміху.

Дідусь Тишка захворів, вдосвіта хлопчик мусив бігти по ліки в аптеку в місто, гроші він взяв зі своєї скарбнички, бо дідусь нічого не заробив цими днями. Купивши ліки, хлопчик побачив на Ринковій площі фургончик тітоньки Мальви, але грошей на смаколики у нього вже не було.

Тітонька Мальва пригостила хлопчика своїми казковими солодощами і запропонувала роботу.

Хлопчик побіг ділитись радістю зі своїм дідусем, але виявилось, що поки хлопчика не було приходив пан Крук і дідусь віддав йому книгу.

Хлопчик вирішив будь-що повернути книгу, адже тепер в нього є робота.

Але спочатку тітонька Мальва випробовувала його солодощами і поставила перед складним вибором. Тишко склав іспит на відмінно, він би нізащо не проміняв солодке життя в фургончику тітоньки Мальви на свого дідуся.

Хлопчик працював у тітоньки Мальви кур'єром, він розносив численні замовлення по всьому містечку. І одного разу йому довелось нести солодощі на Кручену вулицю, де був розташований ломбард пана Крука.

Сталось так, що хлопчик стежив за Круком та підслухав розмову Крука з його господинею пані Мрякою. Він скуповлював для неї людські душі, щоб вона не забрала на той світ його самого.

В їх підступні плани входило скупити душі всіх, хто дарує людям радість та свято, щоб світом правила Мряка. Крук вже отримав душі лялькара, власника атракціонів та ліхтарника. В місті панувала темрява, не чути було сміху, ніде було купити дітям подарунки.

Тишко почув від Мряки, що Крук має добути душу казкаря, бо казки теж приносять людям радість, однієї книги недостатньо, бо казка в ній не дописана.

Далі події розвиваються дуже стрімко, Тишко вихоплює у чорних потвор дідусеву книгу і тікає, Крук і Мряка намагаються його наздогнати, але тітонька Мальва приходить на допомогу і рятує хлопчика у своєму фургончику.

В небі відбувається бій між добром і злом, між Тітонькою Мальвою та Мрякою. Мряка запрягла Крука в колісницю, і ось-ось наздожене вже не фургончик, а казковий летючий корабель, його мешканці відстрілюються банановим кремом, карамельками, шоколадом та ыншими солодощами.

Але цього недостатньо, щоб здолати Мряку, дідусь Тишка має дописати останню казку і прочитати її.

Та Мряка наступає, її колісниця таранить солодкий корабель і Тишко падає з корабля вниз….

Чиїсь лагідні руки підхопили хлопчика і плавно опустили його на землю поряд з домом, виявилось, що то батьки Тишка, вони працюють Янголами і весь час оберігали його. Тишко їх вже навіть не пам'ятав, але дуже хотив колись побачити знову і це сталось.

Дідусь зміг закінчити казку та прочитав її . Добро перемогло в небесному двобої та запанувало в світі…

Ось така різдвяна казка для маленьких читачів вийшла минулого року у світ у видавництві Старого Лева. Сміливо можу рекомендувати книжку "Крамничка тітоньки Мальви" як подарунок до свят для хлопчиків молодшого шкільного віку.

Мені і дітям настільки сподобалась ця книга, що було б цікаво подивитись мультфільм чи фільм за цією казкою, чи може виставу? Думаю, вийшло б дуже гарно.

Категорія: 
За віком: 
Рік видання: 
2014
ISBN: 
978-617-679-097-6
Кількість сторінок: 
56
Ілюстрації: 
Попський Ростислав