Казочки-куцохвостики. Зірка Мензатюк.

Що потрібно, щоб книга сподобалась маленькій дитині? Звісно, це гарні казки та яскраві ілюстрації в ній.
Перед нами книжка Зірки Мензатюк "Казочки-куцохвостики", з короткими повчальними казками та чудовими акварельними ілюстраціями Світлани Хміль.
Видання дуже гарне, великий формат, щільний, крейдований папір, що не виблискує, ілюстрації на весь розворот, все як завжди у Видавництві Старого Лева.
Казки коротенькі, саме тому їх автор назвала - "куцохвостики", але з них можна дізнатись багато чого цікавого.
Головна героїня – дівчинка Марійка, наша Марійка говорить, що казочки саме про неї.
В книзі 12 казок:
- Золоті палаци
- Новий рік
- Сім днів
- Сім барв
- Сім нот
- Сім зірок
- Чумацький Шлях
- День народження Місяця
- Як дощик цвіте
- Як пальці посварилися
- Усмішка
- Український прапор
В казці " Золоті палаци" Марійка потрапляє в чудовий палац – це рік, в якому чотири зали – це пори року, три столи у залі – то місяці, і на кожному стоять чотири свічники з сімома свічками – тижні з днями. Кожна пора року дарує все те , що їм властиве, зимові місяці – сніг та бурульки, весняні – трави і квіти, літні – червоні ягоди і пишні квіти, осінні – виноград, стиглі соняхи та жовте листя. Казка вчить не марнувати час, що швидко минає і назад повернутись неможливо.
"Новий рік". Чому Новий рік починається в січні? А було колись так, що Новий рік починався весною, і обурились на те зимові місяці, бо було їм нудно без роботи. Весняні місяці погодились, щоб Новий рік починався в іншу пору року, бо в них багато роботи, літні місяці теж дуже працьовиті і не мають і хвильки вільного часу, у осінніх теж чимало справ і вони воліють тиші, а не бучних свят. Тож всі місяці вирішили, що нехай Новий рік починається взимку, але старший брат Грудень десь забарився, саме тому Новий рік починається в Січні. Замість пташок взимку щебечуть щедрівки, а на ялинках ростуть цукерки.
Чому Субота називається Суботою? У одного чоловіка було семеро діток, але не було у них імен. Тож вирішив він їх назвати, наймолодшу донечку назвав – Неділя, бо не робить ніякого діла. Синочків назвав Понеділок та Вівторок, середню дочку – Середою, четвертого синочка – Четвер, а наступну донечку -П'ятниця. А останній дочці захотілось цікавого імені, тому батько назвав її Субота. Ось і думай, що воно значить? Про все це казочка "Сім днів".
Чому веселка має сім барв? Були колись собі царівни-барви, носили вони різнокольорові сукні і гуляли у квітнику, де росли червоні троянди, оранжева красоля, жовтий соняшник, зелена м'ята, блакитні дзвіночки, сині волошки та фіолетова матіола. Коли стало спекотно, царівни покликали білу хмаринку, щоб полила їх дощем, а натомість подарували їй барвистий віночок із семи фарб – веселку. Весело стало Марійці, квітам та хмаринці. На те і веселка, щоб усім було весело у казці "Сім барв".
В казці "Сім нот" малюки дізнаються, як називаються ноти, а називаються вони нот – ДО, РЕ, МІ, ФА, СОЛЬ, ЛЯ, СІ. І що всі мелодії у світі складені тільки з цих семи нот. Сестрички ноти бавляться і веселяться на нотному стані, виспівуючи свої пісеньки. Аж ось одного разу пустотлива нота ЛЯ сховалась, а без неї жодної пісеньки не заспіваєш! А знайшов ноту ЛЯ – камертон, що вміє співати так само як вона.
"Сім зірок". Сім зірок подружились і гуляли у небі, а мале зірченя з ними. З цих семи зірок складається сузір'я зоряний Віз, обо як його ще називають - Велика Ведмедиця. А маленьке зірченя, то супутник однієї із зірок сузір'я, що їх ще називають Кінь і Вершник. Покажіть малечі на зоряному небі Велику Ведмедицю, дітям це цікаво.
"Чумацький шлях". Що біліє у зоряному небі, може то лляне полотно, чи борошно, чи молоко? Чи туман? Чи сіль? Чи цвіт вишень? Ні, то Чумацький шлях ясніє в зоряному небі. І куди ж він веде?
"День народження Місяця". А ваші малюки знають, що День народження Місяця аж дванадцять разів на рік? І як відрізнити молодий місяць від старого? Марійка дізналась про це і разом з зорями святкувала День народження Місяця.
"Як дощик цвіте". А ви знали що дощик теж може зацвісти? Дощик цвіте кольоровими парасольками, наче великими, кольоровими квітами.
А що буде як пальці посваряться? А нічого! Нічого вони не зможуть зробити, ні малюнок намалювати, ні ложку до рота донести, на навіть дулю скрутити! Тож не варто сваритися пальчикам-братикам, а все потрібно робити разом. Про це казка "Як пальці посварились".
У казці "Усмішка дізнаємось, що таке вміє Марійка, а не вміють робити Киця і Песик? Марійка, як сонечко, вміє усміхатись!
"Український прапор". Марійка намалювала блакитне небо і жовте сонце, вони злинули додолу блакитним дощиком і золотим проміннячком, і від того в чорній землі пробудилось насіння і зросло зеленою нивою. І здогадалась Марійка, що жовтий і блакитний кольори, дають зелену барву. Гарна жовта барва з блакитною, як сонечко з небом, як пшениця з волошками. Як наш український прапор!
Діти з задоволенням перечитують цю книгу, і кожен раз нам є що обговорити після прочитання. Шкодую, що не купила ще декілька екземплярів цієї книги на подарунки.
- Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь