Абетка ремесел і професій. Репета Надія.

Абетка ремесел і професій. Репета Надія.

Коли я побачила анонс видавництва Старого про вихід книги "Абетка ремесел і професій", то дуже зраділа, адже ідея дійсно цікава. Дочекалась виходу цієї книги і одразу замовила її.

Видання гарно оформленно, книга формату 205х240, обкладинка з матова з вибірковим лакуванням. Ілюстрації на всю сторінку, яскраві, але деякі з них за словами старшої доньки - дивні )) , як потім з'ясувалось дитині не сподобались ті персонажі, в яких заплющені очі.

На кожному розвороті, зліва повносторінкова ілюстрація, зправа - вірш та поясненя, чим саме займається людина тієї, чи іншої професії. Віршики, коротенькі, всього 4 стрічки, дуже простенькі, але не такі, що легко запам'ятовуються.

У книзі в основному описані професії та ремесла минулого, коли практично кожна річ давала назву професії (шапка- шапкар, щітка - щіткар, тощо). Але зустрічаються і сучасні професії, такі як: журналіст, окуліст, фотограф, екскурсовод.

А - аптекар
Б - бондар
В - вівчар
Г - гончар
Ґ - ґонтар
Е - екскурсовод
Є - єгер
Ж - журналіст

З - золотар
И - годинникар
І - іконописець
Ї - їздовий
Й - оліЙник
К - коваль
Л - лялькар
М - миловар

Н - носильник
О - окуліст
П - пекар
Р - різьбяр
С - стельмах
Т - ткач
У - учитель
Ф - фотограф

Х - художник
Ц - цукерник
Ч - чоботар
Ш - шапкар
Щ - щіткар
Ю - ювелір
Я - ягідник

Діти зауважили, що в книзі деякі представники професій - звірі, а насправді звірі не можуть мати професію, це буває лише в казці )). Але потім вимагали, щоб і наш котик теж отримав якусь професію )).

Також при прочитанні Абетки одразу звертаєш увагу на те, що від назв багатьох професій чи ремесел походять безліч українських прізвищ, до того ж досить поширених (Бондар, Гончар, Олійник, Стельмах та багато інших, в тому числі і похідні від них за допомогою суфіксів ).

Загалом, враження від Абетки непогане, але бажання купити ще декілька екземплярів та подарувати нашим маленьким друзям не виникло.

Після купівлі цієї Абетки ми з дітьми часом граєм " у професії" )), один з гравців називає професію, а інші мусять пояснити, що робить людина тієї чи іншої професії. Ми не обмежуємся лише тими професіями, що описані у "Абетці ремесел і професій", а згадуємо багато інших.

Категорія: 
За віком: 
Рік видання: 
2015
ISBN: 
978-617-679-171-3
Кількість сторінок: 
72
Ілюстрації: 
Петрів Мар’яна